Pracownicy służby zdrowia, dziś już tylko symbolicznie kojarzą się z białym fartuchem. Kolorowa moda dotarła i do tej branży, więc odzież medyczna to szeroki wybór nie tylko fasonów, ale i kolorów.

Dla każdego coś dopasowanego

Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom poszczególnych grup zawodowych i szyją ubrania, które najlepiej odpowiadają potrzebom. Inny strój będzie przecież nosił w pracy fizjoterapeuta, a inny ratownik medyczny, pracujący głównie w terenie, często w trudnych warunkach. Inne wymogi musi spełniać ubiór chirurga, który pracuje na bloku operacyjnym, a inny recepcjonistki w przychodni.

I tak jak kiedyś w kategorii odzież medyczna znajdowaliśmy fartuch zapinany męski lub damski oraz uniwersalny fartuch wiązany z tyłu, tak dziś, można wybierać do woli. 

Odzież medyczna męska

Dla panów oczywiście spodnie medyczne z mocnych, ale przewiewnych tkanin. Na “górę” wybór też jest niemały. Bluzy kolorowe i jednolite, z długim lub krótkim rękawem. Do tego koszule, marynarki, a nawet bielizna wykonana z antybakteryjnych i oddychających materiałów. 

Odzież medyczna damska

Panie również nie są skazane na fartuchy. Do wyboru są sukienki i tuniki uszyte z pięknych, kolorowych materiałów. Do spodni lub spódnicy z łatwością mogą dobrać bluzy lub koszulki.

Odzież medyczna powinna być jednak przede wszystkim wygodna, łatwa w pielęgnacji i trwała. Musi dobrze znosić pranie w gorącej wodzie i przepuszczać powietrze. Bo co z tego, że bluza jest zabawna i kolorowa, kiedy szwy wpijają się w skórę, albo pot się leje po plecach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *