Ciąża to szczególny czas dla przyszłej mamy. To dziewięć miesięcy oczekiwania, przygotowań, ale również ogromny wysiłek dla jej organizmu. Najpierw rewolucja hormonalna, potem coraz większy wpływ rosnącego dziecka na ciało. W końcu to, że trzeba się dzielić substancjami odżywczymi i to maluszek ma pierwszeństwo. 

Wszystko to nie pozostaje bez echa. Poranne mdłości, które trwają cały dzień, zniechęcają do jedzenia, a zapotrzebowanie rośnie. Powiększające się ciało coraz trudniej poruszać, a brak ruchu nasila obrzęki. Część objawów trzeba po prostu zaakceptować i przeczekać, ale są i takie, które nie tylko dokuczają podczas ciąży, ale mogą pozostawić niemiłe ślady na zawsze. Chodzi o żylaki i rozstępy.

Bielizna przeciwżylakowa w czasie ciąży

Profilaktykę warto zacząć jak najwcześniej, jeszcze zanim pojawią się pierwsze problemy. A pojawią się prawie na pewno, gdyż rosnące w brzuchu dziecko, chcąc nie chcąc, będzie powodowało zaburzenia krążenia. Początkowo będą to obrzęki kostek, ale stąd już mały krok do poważniejszych kłopotów. Dlatego jak najwcześniej warto zacząć nosić bieliznę przeciwżylakową o odpowiednio dobranej klasie kompresji oraz koniecznie, w odpowiednim rozmiarze. Wybór jest naprawdę duży, od skarpetek i podkolanówek poczynając, poprzez pończochy, aż po rajstopy z odpowiednio dużym miejscem na rosnący brzuch. 

Bielizna przeciwżylakowa ma jeden minus – dość ciężko się ją nakłada. Dlatego tym bardziej warto zacząć nosić ją wcześnie, kiedy jeszcze brzuch nie przeszkadza tak bardzo i nauczyć się to robić sprawnie. To zaprocentuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *